Finala Cupei MBTA la majorete - 28 mai 2011 Oradea

Finala Cupei MBTA la majorete - 28 mai 2011 Oradea

In data de 28 mai 2011, incepand cu ora 8:00, Sala Sporturilor «Antonio Alexe» din Oradea (Str. Onestilor nr.102-104) va gazdui etapa finala a MBTA Romanian Open, concurs de majorete organizat de catre Asociatia de Majorete cu Baston si Twirling Romania, din cadrul olimpiadei şcolare, la care vor participa 21 de echipe din toată ţara: Arad, Bacău, Suceava, Blaj, Tg. Secuiesc, Arad, Bucureşti, Slatina, Sibiu, Craiova, Buzău, Dolj, Bihor, Satu Mare, Cluj-Napoca şi Brăila.

Primele şase clasate se vor întâlni la Cupa României.

Competitia este structurata pe categoriile: copii (pana la 9 ani), cadeti (9-12 ani) - v-a participa echipa Dollys coordonata de prof. Nicoleta Antimir, juniori (12-15 ani) si seniori (peste 15 ani) - v-a participa echipa Blue Dance coordonata de prof. Daniela Drîmboceanu.


Mai multe detalii despre competitiile la care au participat si premiile pe care le-au obținut găsiți in paginile Majoretele Blue Dance și Majoretele Dollys.

 

Multă bafta fetelor noastre !!!

 Actualizat 05.06.2011

REZULTATE CUPA M.B.T.A PADA MURRE 2011

     Cupa MBTA Pada Murre – clasele I-IV

1. Şcoala “George Topârceanu - Mioveni

2. Şcoala cu clasele I – VIII ”Toma Cocişiu” - Blaj

3. Liceul Teoretic”Onisifor Ghibu”- Oradea

4. Şcoala cu clasele I-VIII, Galbinaşi, Buzău

5. Şcoala cu clasele I-VIII,Nr.10, Satu-Mare

6. Clubul Copiilor Târgu Secuiesc

7. Şcoala “Alexandru Vaida-Voevod”,Cluj-Napoca

8. LPS “Petrache Trişcu”, Craiova

 

     Cupa MBTA-Pada Murre – clasele V-VIII

1. Clubul Copiilor sect. 6, Bucureşti

2. Şcoala cu Clasele I-VIII nr.5 - Băileşti

3. Şcoala cu Clasele I-VIII Gălbinaşi – Buzău

4. Liceul Teoretic”Onisifor Ghibu”- Oradea

5. Sc. generală Nr.5, Arad

6. Liceul “Lucian Blaga”, Oradea

7. Colegiul Naţional “Fraţii Buzeşti”, Craiova

8. Colegiul Naţional “Cetate “, Deva

9. Şcoala cu clasele I-VIII, “Toma Cocişiu”, Blaj

10. Asociaţia Sportivă Waldorf, Brăila

 

    Cupa MBTA Pada Murre – clasele IX – XII

1. Colegiul Naţional “Radu Greceanu”, Slatina

2. Colegiul Naţional Ferdinand I, Bacău

3. Asociaţia Sportivă Waldorf - Brăila

4. Grup Şcolar Nr.2, ICM. Craiova