Vă rog păstraţi discuţia la un ton cât se poate de civilizat

Forum

Date: 12.07.2011

By: eliza

Subject: opinie!

Buna ziua-prieteni!
Îmi place sa aud asemenea comentarii, poate vor fi constructive si pt. cei care conduc comunitatea. Câți dintre tinerii comunei au fost invitati sa ia parte la o sedinta de consiliu, sa vada si ei cum decurge si ce probleme se discuta?! De multe ori, ideile constructive vin de la oameni neimplicati politic si neremunerati, dar ca peste tot sunt orgolii si atunci fiecare trage turta pe spuza lui.
De prezenta nepotismelor si rudelor de gradul 1 in primarie ce ziceti?
Se încalca legea? Ori nu?

Date: 12.07.2011

By: Admin

Subject: Re: opinie!

Nepotismul este regulă de aur în Primării,
Soțul/tatăl semnează pentru ca soția/fiul să-şi ridice salariul, soacra îşi verifică nora, iar fraţii se întâlnesc pe holuri în timpul programului.
O parte dintre funcţionarii administraţiei publice se pot declara mulţumiţi. Aceştia şi-au transformat propriul loc de muncă într-o a doua casă. Pe holurile Primăriei se pot întâlni cu tatăl, soţia şi chiar cu sora sau verişoara care lucrează în aceleaşi instituţii.
Aceasta este oglinda ce reflecta o stare generală, cu siguranța regăsim în fiecare primărie o situație de acest gen.
Va las pe voi sa găsiți particularitățile la Primăria Gălbinași.

Date: 14.07.2011

By: mircea badea

Subject: Re: Re: opinie!

Basescu e de vina !

Date: 13.07.2011

By: Antonel S

Subject: Re: opinie!

Lasa sedintele ...De sapa nu ai? Ai gripa pe caldurile astea sa iti iei palarie ca daca te bate soarele....

Date: 03.07.2011

By: Eliza

Subject: Diverse

Mda! sunt multe de facut in com. Galbinasi, dar banii primariei se cheltuie pe excursii si sarbatori fastuase. Mizeria, apa pluviala si dejectiile animalire curg nestingherite pe ulite, intrind in curtile oamenilor.
Despre ciini ce sa mai vorbim, nu sunt trotuare, santuri de scurgere, totul este ca inainte de colectivizare, nimic nu s-a schimbat, ah, am uitat avem apa curenta si gaze, asta da f.bine.
Sunt f.multe lucruri care trebuie sa le rezolve autoritatile locale, dar interesele personale sunt pe primul loc!

Date: 03.07.2011

By: Admin

Subject: Re: diverse

„Carpe Diem!” - trăieşte clipa!
Trăim încă în era "grătare și lăutari". Ce și-au spus consilierii, hai să mai facem un chef de 25.000 lei, să chemăm lăutari, să ne distrăm, să ne "simtem bine". Hai să traim clipa, că nu se știe ce va fi după alegeri. Cu acești bani se puteau cumpăra aprox. 1200 saci de ciment pentru trotuare, se puteau face șanțurile pentru scurgerea apei pluviale, "dar să nu ducem mai departe tradiția cu sărbătoarea comunei", și în cel mai greu an al crizei? Era pacat să rateze această sărbătoare ținând cont că pentru mulți dintre ei (primar, viceprimar, consilieri, referenți), probabil că este ultimul an în funcție.
"Sa cânte lăutarii !!!"

Date: 03.07.2011

By: D.T.

Subject: Re: Re: diverse

Drumuri, trotuare, santuri de scurgere, apa curenta, canalizare... cam astea n-am gasit cand am venit, in principal, acum 2 ani de zile (in Bentu). Faptul ca municipiul este atat de aproape reprezinta singurul motiv pentru care am ales aceasta zona cand am zis sa ma mut in "suburbiile" cu iarba. Dupa 2 ani, in continuare, strazile cu nume sunt praf, infractionalitatea in floare, apa curenta lipsa, sa nu mai vorbesc de alte lucruri minore dar care adunate fac viata amara oricui plateste un impozit cu care s-ar cumpara pe piata libera vreo 8 voturi, la vremea alegerilor.
Ca sa inchid, si ma bucur ca cineva a deschis si astfel de subiecte, fostul primar imi este cunoscut din vremuri timpurii si doar la nivel de relatie profesionala, insa stiu ca cel putin vointa avea din plin.

Date: 06.07.2011

By: localnic

Subject: Re: Re: Re: diverse

si de retinut este ca apa, gazele, si gradinita noua de la tabarasti sunt facute tot pe timpul fostului primar ca altfel .............................

Date: 16.07.2011

By: v.i

Subject: Re: Re: Re: diverse

jajaja
Nu la-i cinoscut bine si pe celalalt, s-au ai facut doar AFACERI cu el, ca de alceva nu era bun.

Date: 16.07.2011

By: v.i

Subject: Re: Re: Re: diverse

Gazele le-a bagat el dar nu te intrebi de cine a fost luata aprobarea de la Galati, de saracutu Sandu Bratu, a fost si el bun de ceva si nu-l mai laudati atat pe Mitica, ca nu-i stiti dedesupturile, returnari de fonduri si multe multe altele. Da avea vointa de bagat bani in buzunarele lui, mai lasatii in colo ca toti sant niste hoti.

Items: 5641 - 5650 of 5670
<< 563 | 564 | 565 | 566 | 567 >>

New comment

Regulament

Administratorul forumului nu își asumă responsabilitatea pentru conținutul nici unui subiect, comentariu, mesaj sau nume de utilizator. Autorii subiectelor, comentariilor, mesajelor își asumă întreaga responsabilitate.

- Nu se admite folosirea limbajului vulgar, obscen, sau ironic-ofensator.
- Nu este permis atacul la persoană. Nu se admite nici un fel de comportament rasist, extremist sau discriminator în ceea ce privește religia, sexul sau convingerile politice.

- Administratorul (Admin) este persoana care deține acest forum și se ocupă de partea sa tehnică și administrativă dar și de moderarea forumului.
- Administratorul are drepturi nelimitate în gestionarea forumului, poate lua orice masură fără preaviz și nu răspunde în fata utilizatorilor pentru acțiunile sale.
- Administratorul nu are obligația de a răspunde la intrebări pe forum, vă puteți adresa lui prin formularul de "Contact". Orice subiect adresat adminului pe forum va fi șters.

- Nu se acceptă mesaje care nu sunt scrise corect (în română). Se doreşte promovarea unui limbaj cât mai corect şi uşor de înţeles. Desigur, se acceptă şi greşeli, în limitele bunului simţ. În plus, atenţia (dovedită prin corectitudinea mesajelor) denotă respect pentru ceilalţi membri ai forumului. Semnele de punctuaţie lipsă sau puse incorect sunt greşeli !

- Abrevierile gen "ms" ,"k", "bv", "imd" şi cuvintele scrise în stilul "nijte", "akuma", "aks" sunt considerate greşeli şi nu vor fi tolerate.